בחוץ או משלוח?

הדילמה הגדולה ביותר במאה הנוכחיתאחת הדילמות הגדולות בעולם המודרני ובעולם המערבי היא לאכול בחוץ או להזמין משלוח?

מצד אחד בא לכם לאכול טוב מבלי להתאמץ, ומהצד השני ההחלטה לפעמים יכולה להיות קשה בהחלט. לצאת או להישאר שוב בבית? 


נתחיל בלצאת לאכול בחוץ.

לאכול בחוץ פרושו קודם כל לצאת לבילוי, בילוי קטן לזלול איזו שווארמה או אוכל רחוב אחר או בילוי של ממש שמצריך מכם להתארגן לקראתו.

לצאת מהבית המושלם שלכם למסעדה פירושו משהו שהוא מעבר לאוכל עצמו. אומנם בעיר אילת היציאה למסעדה אינה נחשבת למשימה מעייפת כמו בערים הגדולות אבל גם באילת היציאה לאכול בחוץ מצריכה אנרגיות. היתרון הגדול הוא שמרגע ההחלטה ועד להגעה למסעדה לא יעברו יותר מעשר דקות.

 האוכל מגיע כדקה לאחר שהוא מוכן לצלחת שלך לאחר ששף המסעדה או הטבח דאגו לצלחת אותו שגם העיניים יהנו מארוחה טובה.

 אתם נהנים מהמתנה בחלל המסעדה תוך כדי לגימת משקה טוב ואיזו מנת פתיחה מפנקת שפותחת את התיאבון.

 האוכל מגיע לשולחן חם וטרי. כך זה גם במסעדה טובה: בניגוד להזמנת משלוח או אפילו איסוף עצמי.  האוכל מוכן ממש לפני שהוא מוגש. הוא לא 'מבלה' 15 דקות במגשית פלסטיק או קופסת קרטון עד שהוא מגיע הביתה.  במילים אחרות, ביציאה למסעדה, אתם תחכו לאוכל, ולא האוכל הוא זה שיחכה לכם.. 

אז יש בכלל יתרונות בהזמנת משלוח הביתה

יש כמובן והרבה.

1. הבית שלנו, החדר במלון ואילו מקום העבודה שלנו זה המקום שאנחנו הכי אוהבים להיות בו. אותו אנחנו חולקים עם האנשים שהכי קרובים אלינו.

2. למי יש כוח עכשיו להתארגן ולצאת מהבית?

3. אנחנו לא כאלו מתוכננים כל הזמן אבל בא לנו לאכול טוב ממש עכשיו, אז האם יש מקום עכשיו במסעדה האהובה עלי? מי מאיתנו לא ניסה להתקשר למסעדה האהובה עליו להזמנת מקום לשעה הקרובה והרגיש שהטלפנית מסננת אותו באלגנטיות או שעושה לו טובה שיסכימו לקבל מכם הזמנה, יגדירו לכם את שעת ההזמנה ויגידו לכם "השולחן יהיה שלכם למשך שעה וחצי."

4. חנייה, חנייה, חנייה – רק המחשבה על חיפוש חניה מוריד לרובנו את החשק לצאת למסעדה. הפתרון הוא כמובן הזמנת משלוח, ככה איך שאתם רובצים על הספה או מכינים שיעורים עם הילדים שלכם. אתם ממשיכים את שגרת היום שלכם ומישהו אחר כבר דואג לכם להכנת והספקת האוכל.  

5. חסכון כספי – במשלוח אין טיפ (למעט טיפ קטן לשליח החביב) אין בייבי סיטר ואין בזבוז זמן יקר.

אפילו עלות הסרט נמוכה מאוד אם בכלל קיימת.

לסיכום לצאת למסעדה זה ממש כייף אבל אין כמו לאכול אוכל טוב במקום האהוב עלינו ביותר, האינטימי ביותר עם האנשים שאנחנו הכי אוהבים בעולם.

 

 

הצהרת נגישות